Skip to main content

Lõpp vooliku tassimisele

Kui traditsioonilise voolikulahendusega kesktolmuimejasüsteemi kasutamisel tuleb voolikut viia iga tõmbepesa juurde ja pärast hoiustamiskohta tagasi, siis Pratico lahenduse puhul on voolik mugavalt hoiustatud tõmbepesa taga olevas torustikus.

Peiduvooliku lahenduse puhul tõmbate vooliku soovitud pikkuses tõmbepesast välja, lukustate vooliku ja käivitate seadme. Koristamise lõpus lähete tõmbepesa juurde tagasi, avate vooliku lukustusest ja vaakum tõmbab kiirelt ja mugavalt vooliku tagasi torustikku järgmist koristuskorda ootama. Vooliku soovituslik pikkus on kuni 12 meetrit, aga suuremates majades saab kasutada ka 15 meetrist voolikut.

Mugav kasutada

Peiduvooliku pesad on planeeritud võimalikult optimaalsetesse kohtadesse, et voolik ulatuks ka kõige kaugematesse nurkadesse. Tänu voolikut katvale pestavale libedast tekstiilist sukale, ei kahjusta pikk voolik ka nurkasid ja mööblit.
Tõmbepesa kõrgus jääb tavaliselt vahemikku 700 – 1000 mm põrandast. Kõrguse põhimõte on selles, et pesast vooliku välja tõmbamisel ei peaks kummardama, ega ka voolikut tõmbamisel kätt liiga kõrgele tõstma.

Kui voolik tuleb pesasse põrandast siis kõige mugavamaks kõrguseks oleks vöökoha kõrgusel (ehk 700 mm kandis). Kui voolik tuleb lae alt siis on mugav voolikut välja tõmmata kui see on natuke vöökohast ülevalpool. Mõlemal juhul võib pesa asuda ka madalamal, aga siis peab arvestama kummardamise vajadusega.
Pesade kaaned on diskreetse disainiga, kergesti vahetatavd ja meelepärasesse tooni värvitavad.

Tipptehnoloogia

Täna kasutame peamiselt Retraflex viimase põlvkonna peiduvooliku pesasid ja kaasi, mis on funktsionaalsed ja ülimugavad kasutada.
Kui osad tootjad on jäänud oma esimeste ja algupäraste mudelite juurde siis tänu Retraflexi pidevale arendustööle on viidud nende toodete kasutusmugavus väga kõrgele tasemele.
Koos vooliku hermeetilise lukustamisega käivitatakse koheselt ka seade, mida on võimalik koristamise vahepeal mugavalt ka välja lülitada. Kui voolik jälle vabastatakse, jääb seade käima, et vooliku kiirelt torustikku tõmmata. Kaane sulgemisega lülitatakse välja ka seade. Ei ühtegi liigset liigutust.

Peiduvooliku lahenduse eeldused

Selleks, et peiduvooliku lahendust saaks hakata kasutama, peaks ideaalis olema maja ehitusjärgus, et oleks võimalik torustikku paigutada põrandasoojustuse sisse või ripplae taha. Tõmbepesa saab paigaldada nii kivi kui ka karkass-seintesse. Seinte puhul, kuhu on planeeritud tõmbepesa, peab arvestama vähemalt 100 mm paksusega, et pesa sügavuselt ära mahuks.
Kahjuks ei saa peiduvoolikut kasutada traditsiooniliste juba valmis ehitatud süsteemide puhul, sest selle põlved on liiga väikse raadiusega ja sealt ei lähe koristusvoolik läbi.
Kõige lihtsam on võtta meiega ühendust ja maja plaanide põhjal leiame kõige parema lahenduse.

Küsige julgelt meilt nõu või pakkumist!

VÕTA ÜHENDUST